02
SIE
2016

Czego dotyczy księga znaku?

comment : 0

W księdze znaku znajdują się wszystkie niezbędne z punktu widzenia klienta informacje na temat logo albo logotypu. Przeczytamy w niej o budowie, znaczeniu, zastosowanej kolorystyce oraz innych elementach wchodzących w skład znaku. Opis ten pozwala klientowi nie tylko właściwie zrozumieć wizję grafika, ale też odnieść się do niej i np. zasugerować dokonanie pewnych zmian. Dzięki księdze znaku możemy wykorzystywać logo w skuteczny sposób. Spotykamy się jej dwiema wersjami – podstawową oraz rozszerzoną.

W tej pierwszej znajdziemy informacje odnoszące się do najważniejszych kwestii związanych ze znakiem – przede wszystkim zapoznamy się z opisem jego budowy oraz znaczenia. Księga opisuje polecane typy czcionek i kolorów tła oraz informuje, których z nich nie powinniśmy używać. W jej skład wchodzi pole ochronne znaku oraz wersja achromatyczna i monochromatyczna grafiki. W księdze znaku omówiona jest również zastosowana kolorystyka.

Rozszerzona wersja zawiera zarówno to, co znalazło się w części podstawowej, jak i dodatkowe elementy. Znajdziemy w niej m.in. słownik specjalistycznych pojęć. Poznamy ponadto szczegółowe przykłady użycia znaku – zarówno materiały, jak i miejsca, na których może się on znaleźć. Są to np. wizytówki, broszury reklamowe, artykuły biurowe, samochody, odzież pracownicza, billboardy itp.

O autorze

Zostaw Odpowiedź

*

captcha *