04
LIS
2016

Na czym polega pozycjonowanie strony internetowej?

comment : 0

Pojęcie pozycjonowania strony internetowej często występuje jako skrót SEO, którego rozwinięcie pochodzi z języka angielskiego (search engine optimization). Ów termin definiujemy jako proces, który ma na celu zwiększenie popularności danej witryny w wyszukiwarkach, takich jak Google czy Yahoo. W praktyce po wpisaniu określonych słów kluczowych pozycjonowana strona powinna ukazywać się jak najwyższej w rankingu wyników organicznych (czyli niepłatnych).

SEO stanowi jedną z najistotniejszych części marketingu internetowego. Dlaczego jest ono tak ważne? Internauci spośród wyświetlonych rezultatów wyszukiwania przeważnie decydują się wybrać jedynie kilka najwyżej położonych – dlatego im lepsza pozycja w rankingu, tym lepiej. Specjaliści, którzy zajmują się SEO, mają za zadanie ciągle monitorować dynamicznie zmieniające się zasady, na których opiera się funkcjonowanie danej wyszukiwarki.

To, na jakiej pozycji użytkownik zobaczy witrynę, zależy od wielu czynników – ważne są nawet nagłówki na stronach i brak błędów ortograficznych w tekstach. Jeżeli istnieje niewiele serwisów, do których odnoszą się słowa kluczowe dotyczące tematyki naszej strony, to dość łatwo jest wprowadzić ją na szczyt rankingu. Warto również wiedzieć, że wyszukiwarki promują witryny z oryginalną z treścią. Duże znaczenie dla pozycjonowania ma także fakt, czy do danego serwisu prowadzą linki z innych stron (tzw. back links). Nie zapominajmy również o optymalizacji kodu strony, przyjaznych adresach witryn, a także – co jest najważniejsze – wysokiej jakości tekstach, które powinny znaleźć się na stronie. Do tego regularna aktualizacja strony, aktywność w mediach społecznościowych oraz skorzystanie z możliwości, jakie niesie za sobą Google Adwords – i obserwujemy, jak pozycja naszej strony rośnie.

O autorze

Zostaw Odpowiedź

*

captcha *