16
GRU
2013

Podsumowanie I konferencji w ramach projektu Kanwa Przedsiębiorczych

12 grudnia na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się pierwsza z sześciu zaplanowanych konferencji w ramach programu Kanwa Przedsiębiorczych. Wszystkie konferencje są poświęcone przedsiębiorczości i budowaniu biznesu od podstaw. Obok  prelekcji ekspertów, można było skorzystać z sesji networkingowych, warsztatów poświęconych social mediom, tworzeniu modeli biznesowych oraz poszukiwaniu inspiracji do tworzenia pomysłu na własną firmę.

Uczestników konferencji powitali oraz prof. dr hab. Aleksander Bobko, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Lesław Wojtas, prezes zarządu PBSbanku, który dodatkowo przedstawił wizję banku spółdzielczego w polskiej rzeczywistości biznesowej. Następnie Grzegorz Kolasiński, dyrektor AIP zachęcał do zmiany myślenia o budowaniu startupu, a Aneta Radaczyńska przybliżyła zasady współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z przedsiębiorcami. Ze strony uczelni partnerskiej wystąpił dr Grzegorz Hajduk opowiadał jak w marketingowy sposób stworzyć firmę. Po krótkiej przerwie wystąpił Paweł Tkaczyk, który opowiedział historię o rybach które nie istnieją i połączył to z biznesowym „be or not to be” firmy. Kolejny prelegent – Szymon Surmacz, ekspert od budowania biznes modeli wskazał możliwości łączenia działalności non profit z odpłatną działalnością. Podczas konferencji były także przykłady działających startupów: Świat Robotyki. Sylwester Paterek opowiedział jak stworzyć działającą firmę z ofertą warsztatów budowania i programowania robotów. Natomiast Filip Krasiński z Semahead (Grupa Interia) podpowiadał jak zwiększyć ruch z Google. Po przerwie był czas na sesję networkingową i warsztaty.

Celem eventu jest stworzenie okazji do wymiany myśli i doświadczeń ekspertów biznesu z osobami, które dopiero planują ten etap kariery.
Zapisy na kolejne konferencje i warsztaty dostępne są pod adresem: https://kanwaprzedsiebiorczych.pl/konferencje
Mecenasem projektu Kanwa Przedsiębiorczych jest Podkarpacki Bank Spółdzielczy.
Nad planowaniem, wdrożeniem i realizacją projektu czuwa agencja konsultingowo-marketingowa TLConsulting.

Szczegółowe informacje o konferencjach i konkursie:
www.kanwaprzedsiebiorczych.pl/konferencje
https://www.facebook.com/KanwaPrzedsiebiorczych

O autorze

Zostaw Odpowiedź

*

captcha *