11
STY
2016

Przydatne narzędzia wykorzystywane w marketingu internetowym: narzędzia do tworzenia i edycji grafik

Praca osób związanych z marketingiem internetowym łączy się z wykorzystywaniem przydatnych, często ogólnodostępnych i darmowych narzędzi, w znacznym stopniu usprawniających i ułatwiających wykonywanie poszczególnych zadań.  W agencjach za przygotowywanie materiałów graficznych odpowiada jedna, specjalizująca się w tym osoba lub cały dział. Co w wypadku, kiedy nie współpracujemy z żadnym grafikiem, a do naszych działań niezbędne są materiały graficzne? Na szczęście, przygotowanie prostych grafik do codziennego użytku np. do publikowana na portalach społecznościowych, nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Wystarczy wiedzieć, czego potrzebujemy i gdzie tego szukać,  a na pewno sami będziemy potrafili stworzyć ciekawą i odpowiadającą naszym oczekiwaniom grafikę.

Zespół TLConsulting przygotował zestawienie 10 najbardziej przydatnych narzędzi do tworzenia i edycji grafik. Wśród nich znalazły się proste programy do edycji zdjęć, narzędzia do tworzenia infografik, grafik z cytatami, gifów oraz grafik dedykowanych do kanałów social media.

1. Canva

TLC_280x120_canva
Canva to świetne i często wykorzystywane narzędzie online, pozwalające na  samodzielne stworzenie projektów takich jak plakaty, ulotki, bannery czy covery na Facebooka. Możliwości jest mnóstwo! Tworząc grafiki można skorzystać z gotowych elementów wbudowanych w aplikację lub wgrać własne zdjęcia. Z Canvy korzystamy z poziomu przeglądarki – aplikację możemy mieć więc zawsze przy sobie, gdziekolwiek jesteśmy i na jakimkolwiek urządzeniu pracujemy. Program wyposażony jest w polskie znaki, a do dyspozycji mamy wersję free oraz premium.

2. PicMonkey

TLC_280x120_pic_monkey

PicMonkey to prawdopodobnie najłatwiejszy i najbardziej intuicyjny ogólnodostępny edytor graficzny online. Oferuje nie tylko narzędzia podstawowe, takie jak kadrowanie, przycinanie obrazu, balans bieli, wyostrzanie ale również filtry, które pozwalają uzyskać ciekawy efekt na zdjęciu. Aplikacja wyposażona jest również w funkcje korekcji portretu – możemy usunąć efektut czerwonych oczu, wygładzić zmarszczki oraz zatuszować inne zmiany na skórze. Podsumowując, PicMonkey to bardzo przydatne, dostępne za darmo narzędzie, które jest wyjątkowo proste w obsłudze, a jednocześnie pozwala uzyskać bardzo zadowalające efekty.

3. Pixlr

TLC_280x120_pixl_editor

Pixlr to tak naprawdę rodzina programów, z których najpopularniejsze i najczęściej używane są dwa narzędzia – Pixlr Express i Pixlr Editor. Pixlr Editor jest jedną z najlżejszych i najszybciej działających aplikacji do obróbki zdjęć, dostępnych w przeglądarce. Wiele z jego opcji jest analogicznych do tych wbudowanych programie Adobe Photoshop, dlatego jego użytkownicy bez trudu odnajdą się w funkcjonalnościach Pxixlr. Wersja Express to natomiast aplikacja do wykonywania szybkich i prostych edycji zdjęć, takich jak przycinanie, obracanie, ustawianie kontrastu, usunięcie efektu czerwonych oczu czy wybielenie zębów.

4. ThingLink

TLC_280x120_thinklink

ThingLink to bardzo ciekawe narzędzie, pozwalające na tworzenie interaktywnych grafik z odsyłaczami. Dzięki temu prostemu programowi w ciekawy i atrakcyjny wizualnie sposób można wzbogacać zdjęcia o linki do serwisów takich jak Youtube, Facebook, Twiter, czy też do dowolnej innej strony internetowej.  Program dostępny jest w wersji darmowej, która ma pewne ograniczenia oraz z wersji PRO.

5. Color Hunter

TLC_280x120_color_hunter

To proste, ale bardzo przydatne narzędzie, pozwalające na stworzenie motywu kolorystycznego, dopasowanego do wgranego przez nas zdjęcia.  Narzędzie podpowiada również przykładowe, pasujące do siebie zestawienia kolorystyczne, które mogą posłużyć za inspirację.

6. Infogr.am

TLC_280x120_infogr

Infogr.am to bardzo łatwa i intuicyjna aplikacja, pozwalająca na tworzenie własnych infografik. Wystarczy zarejestrować się (można to zrobić za pomocą Facebooka), wybrać interesującą nas formę, wprowadzić dane, tekst, grafiki i w prosty sposób stworzyć przystępną dla odbiorców i atrakcyjną prezentację naszych danych. Tworząc infografikę możemy również  skorzystać z proponowanych przez aplikację gotowych szablonów. Minusem aplikacji jest to, że by pobrać stworzoną przez nas infografikę, musimy pobrać wersję premium. W darmowej wersji stworzony materiał może być udostępniany jedynie online.

7. GIFMaker.me

TLC_280x120_gif_maker

Program do tworzenia gifów na podstawie dowolnego pliku video,  z możliwością dodania własnego podkładu muzycznego. Obsługa aplikacji jest intuicyjna, a uzyskane efekty mogą być bardzo ciekawe i chętnie udostępniane dalej np. przez naszych odbiorców na Facebooku.

8. Recite

TLC_280x120_recite

Recite to bezpłatna, prosta w użyciu aplikacja, pozwalająca tworzyć przyjemne dla oka grafiki z cytatami. Wystarczy że wpiszemy tekst, który nas interesuje, wybierzemy jeden z gotowych szablonów i uzyskamy gotowy do pobrania cytat w formie graficznej. Dużym minusem aplikacji jest brak polskich znaków.

9. Prezi

TLC_280x120_prezi

Prezi to ciekawe narzędzie, służące do przygotowywania prezentacji utworzonych na zasadzie mapy myśli. Program pozwala w łatwy i intuicyjny sposób przedstawić wszystkie informacje, jakie chcemy zaprezentować, a następnie ustalić kolejność ich wyświetlania. Odbiorcy mogą przeglądać prezentację na zasadzie przeskakiwania po kolejnych punktach mapy, według ustalonej przez twórcę kolejności. Materiał przygotowany w Prezi można przeglądać online oraz offline.

10. Social media image maker

TLC_280x120_sm_image-maker

Narzędzie niezbędne w pracy każdego, kto zajmuje się prowadzeniem  kanałów social media. Pozwala w szybki i prosty sposób stworzyć grafikę do poszczególnych portali społecznościowych. Nie musimy pamiętać rozmiarów zalecanych grafik – aplikacja zrobi to za nas. Możemy stworzyć w niej grafiki między innymi do portali takich jak Facebook, Twitter, Linkedin, Google+, Youtube, Pinterest i wiele innych.

O autorze

Zostaw Odpowiedź

*

captcha *